Správná tvrdost a materiál čepele

Florbalové čepele se vyrábí ze 2 základních materiálů - PE a PP

Rozdíl mezi PE (polyethylen) a PP (polypropylen) materiálem u florbalových čepelí se týká zejména vlastností materiálu a jeho vlivu na výkon a chování čepele během hry. Zde je několik hlavních rozdílů:

1. Odolnost a pevnost: PP materiál je obecně pevnější a odolnější než PE materiál. To znamená, že čepel vyrobená z PP materiálu bude pravděpodobně odolnější vůči opotřebení a vydrží delší dobu.

2. Flexibilita: PE materiál je obecně flexibilnější než PP materiál. To znamená, že čepel vyrobená z PE materiálu bude pružnější a umožní hráčům lepší kontrolu nad míčkem a pohyby.

3. Hmotnost: PP materiál je lehčí než PE materiál. To znamená, že čepel vyrobená z PP materiálu bude obvykle lehčí a umožní hráčům pohybovat se rychleji a snadněji.

Je důležité si uvědomit, že každý hráč může mít jiné preference a požadavky na čepel. Někteří hráči mohou upřednostňovat pevnost a odolnost (PP materiál), zatímco jiní mohou preferovat flexibilitu a lehkost (PE materiál). Je tedy důležité zvážit své individuální potřeby a hru, abyste vybrali správnou čepel pro sebe.

Čepele dále rozdělujeme do tří základních kategorií podle tvrdosti.

Měkká čepel - výborná kontrola a ovladatelnost míčku, vhodná pro techničtější hráče, ideální pro střely tahem, bezproblémové přijetí nahrávky. Volba pro hráče, kteří si rádi s míčkem hrají a zároveň pro střelbu z bližší vzdálenosti. Při střele příklepem se může špička čepele "zkroutit" a střela pak není přesná.

Středně tvrdá čepel - nejpoužívanější typ čepele, která zachovává výbornou kontrolu nad míčkem, ale zároveň umožňuje i razantní střelbu. Univerzální tvrdost pro většinu hráčů. Ideální pro kombinaci technického stylu a střel zápěstím či tahem. Pro občasnou střelbu golfem.

Tvrdá čepel - čepel z tvrdého materiálu umožní tvrdší střelbu příklepem, nekroutí se a déle bude držet výrobní tvar. Tvrdý materiál vyžaduje zručnost při příjmu nahrávek, protože míček má tendenci odskakovat. ideální pro tvrdou střelbu příklepem z delší vzdálenosti.

 

Přijďte nás navštívit

Pobočka Brno

pobocka brno
Pobočka Brno
Hlinky 34, 603 00 Brno
Po - Pá10.00 - 18.00
So9.00 - 12.00
541 214 249
info@florbal.com
Více o prodejně

Pobočka Praha

pobocka praha
Pobočka Praha
Kurta Konráda 6, 19000 Praha 9 - Vysočany
Po - Pá10.00 - 18.00
So9.00 - 12.00
252 540 008
praha@florbal.com
Více o prodejně
Florbalová výstroj

Copyright © 2016. Využíváme služby Retail Acceleratoru společnosti Shockworks.

brno pay info
Jak vybrat správnou florbalku? poradce
Jakou potřebuji brankářskou výbavu? poradce
Jakou velikost sportovních bot? poradce
Jaké zvolit sportovní oblečení? poradce